Jak trávit čas

landscape Okolí

       Při venkovním pobytu na zahradě se Vám naskytne pohled na okolní lesy, které nabízejí ke sběru velké množství hub a borůvek. V blízkosti protéká řeka Lužnice, která je známá všem vodákům a lze na ní taktéž rybařit. Z příhraniční obce Halámky můžete navštívit sousední Rakousko. Další hraniční přechod leží v nedalekých Českých Velenicích, které přímo sousedí s Rakouským Gmündem.directions_walk Tipy na výlety

       Zámek Třeboň, zámek Jemčina, zámek Červená Lhota , hrad Nové Hrady, hrad a zámek - Český Krumlov , Hrad a zámek - Jindřichův Hradec, muzeum v Jindřichově Hradci, 15. poledník východní délky v Jindřichově Hradci, úzkokolejka v Jindřichově Hradci , zámek Hluboká nad Vltavou, ZOO v Hluboké nad Vltavou, zámeček ve Stráži nad Nežárkou – sídlo Emy Destinové, Schwarzenberská hrobka v Třeboni, Trocnov u Borovan - rodiště Jana Žižky, Buškův hamr u Trhových Svinů a další. Na podzim můžete navštívit výlovy Jihočeských rybníků, Rožumberk, Svět a dalších. V rámci CHKO Třeboňsko je vyhlášeno celkem 5 národních přírodních rezervací - Červené blato a Žofinka, Velký a Malý Tisý a národní přírodní rezervace Stará řeka.

fitness_center Sportovní a kulturní využití

Sport - Bowling, Squash, Tenis, Fitnes (Třeboň)

Sjíždení řeky - Lužnice, Vltavy, Nežárky. (možnost zapůjčení kanoe a raftu).

Sportovní rybaření na povolenku - Pískovna Cep u Majdaleny, Pískovna Velká a MaláTušť, řeka Lužnice (ČRS), pískovna Halámky (soukromá povolenka).

Divadla - divadlo J. K.Tyla v Třeboni, Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích, otáčivé hlediště v Českém Krumlově a další.

Během letních měsícu jsou v Třeboni pořádány různé letní akce.directions_bike Cykloturistika a koupání

       Cykloturistika a turistika - Rovinatá krajina Třeboňska je protkána hustou sítí cyklotras a naučných stezek, a proto nabízí ideální podmínky pro cykloturistiku a turistiku.

       Koupání - Wellnesscentrum Aqua viva – Lázně Aurora Třeboň, Pískovna Cep u Majdaleny, Pískovna Velká a MaláTušť, Sole-Felsen-Bad v rakouském Gmündu (solné lázně).

restaurant Možnosti stravování

       Stravovat se lze v místní restauraci (100 m), v obci je samoobsluha (100 m). Další možnost stravování je např. v nedaleké obci Tušt a v městě Suchdol nad Lužnicí.language Odkazy, které by Vás mohly zajímat

Kulturní akce města Halámky: Odkaz zde

Kulturní akce města Suchdol nad Lužnicí: Odkaz zde

Kulturní akce města Třeboň: Odkaz zde

Sole-Felsen-Bad v Gmündu: Odkaz zdecloud_queue Pětidenní předpověď počasí